Zakład Obróbki MechanicznejTrochę historii

Działalność produkcyjna Zakładu swym początkiem sięga roku 1954. Wtedy to dla potrzeb ówczesnej Fabryki Samochodów Ciężarowych uruchomiona została produkcja elementów złącznych i obróbka galwaniczna. Na przestrzeni kilkunastu lat działalności produkcyjnej wraz z rozwojem fabryki rozwijał się i powiększał swój asortyment produkcji również Zakład Normalii.
Zmiany ustrojowo-ekonomiczne kraju w 1989 r. zapoczątkowały cały ciąg działań zmierzających do pozyskania inwestora strategicznego, który byłby szansą dla Fabryki, a tym samym dla Zakładu Normalii. Efektem tych działań było podpisanie umowy i zawiązanie spółki z koreańskim koncernem DAEWOO w 1995 r.
Od tego momentu Zakład Normalii zaczął zmieniać swoje oblicze estetyczne i produkcyjne. Przejęcie części produkcji elementów podwozia samochodów Żuk i Lublin z Zakładu Montażu wymagało uruchomienia nowych linii produkcyjnych i nowych inwestycji.
W dalszym ciągu trwają prace modernizacyjne parku maszynowego jak i całego obiektu Zakładu, co wraz z ciągłym i systematycznym szkoleniem załogi ma doprowadzić wyroby do stojących na najwyższym poziomie technicznym i jakościowym.Misja zakładu

Zawiera się ona w filozofii DAEWOO MOTOR POLSKA: stać się najlepszym producentem motoryzacyjnym w Polsce.
I dlatego:

  • Pracujemy na światowej klasy maszynach,
  • Wdrożyliśmy System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9002 potwierdzony certyfikatem,
  • Dążymy do systemu zgodnego z normą QS 9000
  • Osiągamy jakość nie gorszą od najlepszych,
  • Inwestujemy w zasoby ludzkie.